Két dolog van ami a legtöbb embert elrettenti a mosható pelenkáktól, az egyik az maga a mosás (én ezért sem kedvelem a mosható pelenka elnevezést, hiszen ahányszor kimondjuk, a munkára asszociálunk, a textilpelenka, újrahasználható pelenka mennyivel barátságosabb képzetet kelt!)

A másik rémisztő dolog a textilpelenkák használata az otthon falain kívül. Essen most néhány szó erről a második helyzetről.

Először is, ha bárki úgy érzi, hogy ilyen helyzetben a számára megfelelő megoldás az eldobható pelenkák használata, hát tegye, annak idején az egyszerhasználatos pelenkákat éppen az ilyen helyzetekre fejlesztették ki. Fontosnak tartom, hogy az újrapelenkák használata ne nyűgöt jelentsen a szülők számára, és ne erőltessük elvakultan a textilpelenkákat, ha az adott helyzetben más praktikus.

Ha mégsem vesszük rá magunkat szívesen az eldobható pelenkákra, van néhány helyzet és megoldás, amikor az újrapelusok is könnyen bevethetőek.

A legtöbb alkalommal, ha kimozdulunk otthonról, csak pár óráról van szó. Ha átugrunk egy másik kismamához, ha orvosi vizsgálatra megyünk, vagy hasonlóan rövid időtartamú, fél-egy napos programunk adódik, ne rettenjünk el az újrapelenkák használatától. Eldobható helyett csomagoljunk megfelelő számú textilpelust a pelenkázótáskába, tegyünk mellé egy csomag nedves popsitörlőt egy pelenkazsákot és egy pelenkázóalátétet. Láthatjuk, hogy az egyetlen plusz dolog itt a pelenkazsák, hiszen pelenkázóalátétet, popsitörlőt és pelust eldobható esetén is használnánk. Sokan ha vendégségbe mennek, szintén visznek magukkal egy nejlonzacskót hogy abba csomagolják az eldobhatót. Sok vendéglátó, ahol nincs kisgyerek, eléggé kellemetlenül veszi ha kakis pelenkát akarunk a szemetesében hagyni (ilyen szempontből különösen előzékeny dolog mosható pelust használni, így semmi nyoma nem marad náluk az 'esetnek'). Idegen helyen pedig nem kell még külön kukát keresgélnünk, ahol a bűnjelet hagyhatjuk.

Házon kívül a legpraktikusabb pelenkatípus a zsebes vagy all-in-one pelenka, amit otthon előre összekészíthetünk, és szükség esetén éppen úgy cseréljük, mint az egyszerhasználatost. A koszos popsitörlőket csak hagyjuk a pelenkában.

A használt pelenkát ezután csak tegyük a pelenkazsákba vagy nejlonzacskóba, és süllyesszük el a pelenkázótáskában.

Ha szeretnénk a pelenkát higiénikusan összecsomagolni, hajtsuk a pelenkát félbe, majd mégegyszer félbe, és végül rögzítsük a két füllel így:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezzel a módszerrel semmilyen szennyeződés nem fog kiszabadulni a pelenka belsejéből.

A nap végén, ha hazaérkeztünk, csak rakjuk át a használt pelusokat a zsákból a pelenkatartó vödörbe, és kész.

 Másik lehetőség a pelenkákban biológiailag lebomló eldobható betétek használata. Ilyen betéteket gyártanak a BumGenius Flip, a Grovia és a G-diaper is.

G-diaper

 

 

 

 

Gro-via

 

 

 

 

 

 

 

 

BumGenius Flip

http://www.mummysreviews.com/wp-content/uploads/2010/01/Flip-Disposable-Inserts-2.jpg

 Ha mindenáron eldobhatóban gondolkozunk érdemes szétnézni a biológiailag lebomló változatok között, így is tehetünk a környezetünkért, és mivel alig néhány csomagot kell vásároljunk belőle, ez csak kevés többletköltséget jelent az olcsóbb műanyag pelenkákhoz képest.

 

Egy videó a biológiailag lebomló és a műanyag pelenkák lebomlási idejéről:

A bejegyzés trackback címe:

https://ujrapelenka.blog.hu/api/trackback/id/tr892646043

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

mezmadaar 2011.02.12. 18:11:02

Hűűűha, hová lett a régi blogfelület?.... :)

Pelo · http://ujrapelenka.blog.hu 2011.02.12. 18:16:21

nehezen volt olvasható a szürkén szürke :):):)
süti beállítások módosítása