A mosható pelenkák világában a legnagyobb kihívást a hosszú éjszakai etapok jelentik. Az a pelenka ami kiválóan teljesít napközben akár 4-5 órán keresztül is, az éjszakára már csúfos kudarcot vallhat.

A legtöbb kisbaba (és nagybaba) többször is pisil éjszakánként, és az újszülött időszakot kivéve nem bolygatjuk meg az álmukat egy peluscseréért. Egy jól alvó gyereknél egy pelenkának akár 10-12 órát is simán kell bírnia. Éppen ezért valószínűleg elfelejthetjük éjszakára a nappali zsebes kedvenceinket, és valami komolyabb megoldásban kell gondolkozzunk. Jó hír viszont az, hogy az éjszakai pelenkákból nem kell nagy készletet felhalmozni, alapesetben elég annyi pelenkabelső+egy ahány naponta mosunk (vagyis 2 naponkénti mosásnál három, 3 naponkénti mosásnál négy) valamint egy-két pelenkakülső.

A pelenkák anyaga sem mindegy. Jobb eredményt fogunk elérni a bambusz és kender alapanyagú pelenkákkal, mint a pamut vagy mikroszálas belsőkkel, egyszerűen azért mert relatíve több nedvességet tudnak felvenni (vagyis ugyanakkora nedvesség felszívásához a nagyobb nedvszívó anyagokból vékonyabb, a kevésbé jó nedvszívókból vastagabb kell, ennek a babánk kényelme szempontjából van jelentősége.)

Nézzük tehát milyen nehézfiúkra számíthatunk az éjszakai elázás elleni harcban!

1. Az íroszági Little Comfort Bambee pelenkája áll nálam az abszolút első helyen. Ez a pelenka 90% bambuszszálból áll, a 10% poliészter benne a gyorsabb száradást segíti.

A pelenka egy patentokkal állítható nadrágpelenka, külön nedvességzáró külső szükséges hozzá. A pelenka nadrág maga három rétegből áll amibe két további betét patentolható. Ez már alapból öt nedvszívó réteget jelent. Viszont ezt tovább lehet fokozni a betétek visszahajtásával, ami így további két réteget, vagyis összesen hetet eredményez. Jelenleg a pelenka piacon ez az önmagában legtöbb réteget biztosító bambuszpelenka.

A pelenkában mindkét betét felülete puha szárazontartó polár, így a hosszú órák alatt is a baba bőre folyamatosan száraz marad. A betéteket aszerint lehet visszahajtani, hol várható a legtöbb nedvesség, lányoknál középre, fiúknál előre.

A pelenka közepes méretű, még éppen elfér a keskenyebb kialakítású Bambinex egyméretes külsőben, és kényelmesen ráadható a BumGenius Flip külsője, valamint a 2. méretű Thirsties DuoWrap is.

2. Mamabless kenderpelenka

A Mamabless kenderből (55% kender - 45% pamut) készült belső nadágpelenkája az egyik legvékonyabb pelenkabelső amit próbáltam. Sajnos ezt ellensúlyozza a fenékrészen túl széles kialakítás, erre a pelenkára nem passzol a Bambinex külső, és a Thirsties, Flip külsőknél is komoly tömködéssel lehet eltüntetni a kiálló fodrokat. Nagyobb mérete miatt az első pár hónapban nem igazán praktikus, később viszont jól illeszkedik.

Ennek ellenére ez egy kiváló éjszakai pelenka, nagyon jó nedvszívással. Két betét tartozik hozzá, egy hosszabb, ami jól visszahajtható, és bepatentolható, valamint egy rövidebb, amit csak a pelenka közepére kell fektetni. Vékonysága miatt akár még egy kiegészítő betétet is lehet bele rakni, és még úgy sem lesz túl vaskos a csomag.

3. Bambinex bambuszpelenka

Az éjszakai pelusozást ezzel a pelenkával kezdtük és soha nem volt szivárgás (kivéve egyszer amikor azt hittem tudok egyszerre pelenkázni meg telefonálni is és elfelejtettem a kiscsajra külsőt adni :D de szerencsére még elalvás előtt kiderült a dolog és minimális ágyneműcserével megúsztuk :) de azt hiszem egyet érthetünk hogy ezt nem írhatjuk a pelus számlájára).

A pelenka (90% bambusz-10% poliészter) a legkeskenyebb kialakítású pelenka, amit ismerek, szinte egy T betűt formáz a kialakítása. A pelenka patentokkal záródik, jól állítható. Jó választás vékony combú, kis fenekű babákra. Egy plusz betét van hozzá, amit a pelenkába kell fektetni,  elég vastag de kis méretű betét. Meglehetősen gyorsan szárad.

4 Kissaluvs nadrágpelenka

Bekerült a listába egy pamutból készült nadrágpelenka is. A pelenka anyaga egy nagyon különös bolyhos pamut, ami sok nedvességet képes felszívni. Ennek a pelenkának az újszülött (0-ás) mérete az egyik legjobb éjszakai pelus a legelső hónapokra.

A pelenka a derékrésznél és a comboknál is masszívan gumírozott, tökéletes védelem a híg anyatejes kaki ellen. Szintén nagyon széles kialakítású pelenkáról van szó, nem minden külsővel kompatibilis.

5. Gyapjú külső

A pelenkabelsők után, ha még jobban be akarjuk biztosítani magunkat, használjuk éjszakára gyapjú külsőt. Míg a PUL anyagból készült pelenkakülsők csak nedvességzárásra alkalmasak, addig a gyapjúkülsők nedvességfelvevő képessége 16% körül van.A gyapjú száraz tapintású arad, kiválóan szellőzik, és nem melgszik bele a baba, a természetes testhőmérsékletet tartja.

A gyapjúkülsők ára elég magas viszont nagyon könnyen készíthetünk magunknak fillérekért sajátot egy megunt gyapjúpulóverből.

A gyapjúkülső készítéséről leírás és a részletes termékismertetők a fenti pelenkákról hamarosan! Nézzetek vissza!

 

A bejegyzés trackback címe:

https://ujrapelenka.blog.hu/api/trackback/id/tr242645984

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása