Az újrapelenkákat két nagy csoportba sorolhatjuk, az egyik, ahol a nedvességzáró külső és a nedvszívó belső különálló, és ezeket kombinálhatjuk, a másik az úgynevezett all-in-one (AIO) pelenka ahol a nedvességzáró külső és a nedvszívó belső együtt található.

A külön külsők és belsők használatával kicsit nagyobb terünk van a kísérletezésre. Míg nappalra elég a külsőbe csak egy betétet vagy kontúrbelsőt tenni, addig éjszakára alkalmazhatjuk hozzá a nagyobb nedvszívású pl. bambusz formázott belsőket.

Mit lehet belsőként használni:

1. Tetrapelenka: Ha valaki nem akar sok pénzt ráfordítani, vagy csak kipróbálná, akkor az egyik legolcsóbb rendszer néhány külső kombinálása hajtogatott tetrával.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Prefoldok: ezek úgynevezett előrehajtogatott pamutból készült pelenkabelsők, ahol középen van egy általában 6-8 rétegű összevarrott mag, a két széle pedig általában 4 rétegből áll. Ezek nagyon jól variálhatóak, akár téglalapként, akár különböző hajtogatott formákban lehet a pelenkában alkalmazni. Relatíve olcsók, de bizonyos hajtogatásoknál rögzítés szükséges, pl Snappi csattal.

 

 

 

 

 

 

 

forrás: eatcraftlive

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Téglalap alakú betétek: A betét itt egy több rétegből álló téglalap, amit egyszerűen csak a külsőbe kell fektetni. A betét külső rétege lehet bambusz, ami a legjobb nedvszívó, polár, ami elvezeti a nedvességet, és a babapopsit szárazon tartja, vagy mikroszálas, ami nagyon gyorsan szárad, de lehet akár kombinált is. A betét magját néhány réteg pamutfrottír vagy bambusz adja. Szerintem ezeknek a betéteknek az alkalmazása a legegyszerűbb és szintén relatíve olcsók.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Kontúr betétek: A téglalap alakú betéteknél formázottabb az alakjuk, de nincs túlbonyolítva. Közepes árkategória, rögzítésükhöz általában Snappi csatt szükséges.

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Formázott betétek: ezek éppen úgy néznek ki, mint az AIO nadrágpelenkák,csak nincs beépített nedvességzáró rétegük. Általában a derék és combrésznél gumírozottak, és gyakran beépített rögzítéssel rendelkeznek (tépőzár, patent). Az ilyen típusú betétekhez juthatunk hozzá a legdrágábban.

A bejegyzés trackback címe:

https://ujrapelenka.blog.hu/api/trackback/id/tr112494948

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása